به خاصیت تغییر شکل با ویژگی برگشت به حالت اولیه خاصیت کشسان گفته می شود. سقف باریسول نیز همان سقف کشسان است به عبارتی باریسول نام یک شرکت فرانسوی است که مبدع فناوری جدید سقف­های کشسان بوده است و به همین جهت به یک برند در این زمینه کاری تبدیل شده است و با این نام رواج پیدا کرده است. در حال حاضر شرکت­های مختلف در سراسر دنیا با نام تجاری خود در این زمنیه فعالیت می­کنند.

جنس سقف کشسان  از نوعی PVC غیر قابل اشتعال بوده و با وزن 180 گرم و تحمل بار 200 کیلوگرم در هر متر مربع در برابر ضربات ناگهانی از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است و در صوت ورود ضربه به سطح آن به دلیل خاصیت کشسانی، به حالت اولیه خود باز می­گردد.

این پوشش خاص و مبتکرانه دارای خواصی از جمله آنتی استاتیک، آنتی باکتریال، ضد لک، ضد آب، دافع گرد و غبار، قابل انعطاف، متنوع در رنگ و جنس، قابل شست و شو، مقاوم در برابر اشتعال و قابل بازیافت می­باشد و با قابلیت نورپردازی متنوع در تمامی مکان­ها از جمله استخرها، بخش­های مختلف منازل مسکونی (حمام، سرویسهای بهداشتی، اتاق خواب و …) و اماکن عمومی و به خصوص در مکانهایی که نیازمند استریل بودن و تمیزی هستند مانند اتاق­های عمل و آزمایشگاه­ها، به دلیل خاصیت ضد باکتری بودن، قابل استفاده می­باشد.

بله. برای تمیز کردن این نوع سقف­ها به هیچ نوع ماده شیمیایی و پاک کننده خاصی نیاز نیست و تنها با یک دستمال نمدار میتوان لکه­های احتمالی را از بین برد.

سقف کشسان به دلیل تنوع در رنگ و قابلیت چاپ هر طرح و انعطاف­پذیری بالا علاوه بر سقف قابلیت اجرا بر روی دیوار را نیز دارد.

یکی از مزایای این سقف­ها قابلیت استفاده از انواع نورپردازی­ها هم به صورت مخفی و از پشت و هم بر روی آن به صورت فیبرهای نوری، چراغ­های هالوژن و کریستال و حتی آویزهایی همچون لوستر می­باشد.

سیستم نصب سقف­های کشسان به نحوی است که به راحتی قابلیت باز و بست شدن دارند به همین جهت به راحتی می­توان برای پوشاندن تاسیسات سقفی از آن استفاده کرد و در صورت نیاز به دسترسی به تاسیسات میتوان سقف را باز کرد و مجددا نصب کرد.

در صورتی که نیاز به تجهیزات نورپردازی در پشت سقف باشد حداقل فاصله بین سقف اصلی و سقف کشسان باید 20 سانتی­متر می­باشد و در صورت نیاز به سیستم نورپردازی روی سقف فاصله 5 الی 10 سانتی­متر کافی می­باشد.

عرض رول‌­های سقف کشسان با توجه به نوع آن (جیر، پرینتی، براق، ترنسلوسنت) از 1.3 الی 5 متر متفاوت است. بنابراین بر اساس نوع سقف کشسان انتخابی و متراژ و طرح پروژه داشتن خط جوش و تعداد آن مشخص می­شود.

چاپ انوع تصاویر و لوگو در صورتی که طرح و تصویر از لحاظ چاپ کیفیت مناسب را داشته باشد بر روی سقف­های کشسان از از طریق تکنولوژی چاپ uv با بالاترین کیفیت امکان­پذیر است.

طول عمر سقف­های کشسان معمولا بیش از 20 سال است و شرکت مدرن سقف تا 10 سال آن را  ضمانت می­کنند.

اصولا در مرحله پایانی ساخت که گرد و غبار در فضا وجود ندارد سقف کشسان نصب می شود تا از کثیف شدن سقف جلوگیری شود.

برای نصب سقف کشسان بر روی کاشی یا کناف نیاز به شاسی کشی یه صورت نبشی یا سازه کناف می­باشد در غیر این صورت نیاز به شاسی­کشی ندارد.