سقف کشسان

سقف کشسان چیست؟

علت نام گذاری سقف کشسان

نور و نور پردازی در مدرن سقف

انواع پوشش های قابل استفاده در مدرن سقف

نحوه نصب و ایجاد سقفهای کشسان

خدمات و ضمانت باریسول

درباره شرکت مدرن ساخت

شکل 1 سقف کشسان

شکل 2 مدرن سقف

سقف کشسان

سقف کشسان چیست؟

مدرن سقف نوعی سقف کاذب است که شامل پارچه مدرن سقف و یک ریل پروفیلی میشود. از سقف های کشسان میتوان به عنوان دیوار پوش نیز استفاده کرد. مدرن سقف را اولین بار شرکت باریسول ابداع و نو آوری کرد و هم اکنون اکثر کشور های دنیا از جمله ایران از آن استفاده میکنند. که از این روش بسیار عالی و توجیه پذیر واقتصادی برای پوشش های داخلی ساختمان بهره میبرند. این نوع پوشش اگرچه نام سقف را به دنبال خود میکشد اما تنها در سقف اجرا نمیشود و پوششی برای اشیا یا لوازم سه بعدی نیز میباشد.

علت نام گذاری سقف کشسان

نوعی از پارچه پی وی سی با خاصیت انعطاف پذیری بالا “کشش” پایداری و مقاومت کافی ماده اصلی و تشکیل دهنده  مدرن سقف است.

همانطور که در شکل 1 سقف کشسان مشاهده میکنید، میتوان به نمونه هایی از این مورد توجه کرد.

این نو پی وی سی به وسیله گیره های نگهدارنده ای که در اطراف سازه ه بر روی ریلهایی قرار میگیرد. پارچه پی وی سی را روی سقف ثابت ثابت نگه داشته و از تغییر فرم  ان جلوگیری میکند.در هنگام نصب پوشش به وسیله دستگاهای گرمازایی که از فاصله یکی دو متری حرارت را به پارچه مخوص منتقل کرده است که به سقف کشسان اصفهان معروف شده است.

مدرن سقف

شکل 1 سقف کشسان

نور و نور پردازی در مدرن سقف

نور پردازی یکی از مهم ترین بخش های سقف کشسان در اصفهان است. باریسول میتواند سه نوع نور پردازی را به تفکیک و تلفیق ارائه کند. نور پردازی از پشت این قابلیت را به پارچه کشسان میدهد که نور را یکدست و یک نواخت در فضا پخش کند. همچنین اگر پوشش کششی در مسیر نور طبیعی بر روی سقف کشسان بسته به نوع پارچه ای که استفاده میشود مات یا براق قابل تنظیم است.

انواع پوشش های قابل استفاده در مدرن سقف

پوشش های متداول باریسول عبارت اند از:

سقف کشسان براق:

نوعی از پوشش های مخصوص باریسول است که به نام براق شناخته شده است. میزان بیشتری نور را از خود عبور میدهد و بیشترین دامنه توزیع نور را دارد.

باریسول مات:

پارچه کشسان مات دارای توزیع ذنور کاملا یکنواختی است اما میزان دعبور نور ان کمتر از مدرن سقف براق است این نوع سقف کشسان برای طرح های بسیار ساده مناسب هستند.

نورگذر:

در این نوع سقف کششی که به نوع شفاف نیز معروف است بیشترین شفاف برای عبور نور وجود دارد .از این نوع پوشش برای فضایی که نیاز به عبور نور طبیعی است استفاده میشود .

سقف کشسان پارچه ای:

گران قیمت ترین نوع از سقف های کشسان همین نوع سقف های کشسان پارچه ای است که ظرافت و بافت بسیار خاصی دارد که برای فضا های بسیار مجتت و شیک بیشتر استفادهذ میشود.

مشخصات پوشش مدرن سقف:

این نوع پوشش دارای ضخامتی بین 8/0 تا 1 میلی متر است. که در هر متر مربع حدود نیم کیلو وزن دارد اما جالب اینجاست که میتواند حدود 200 کیلو گرم وزن را متحمل شود.

پارچه به کاررفته در تولید سقف کشسان کاملا ایمن، ضد حریق و در مدل های متفاوت وجود دارد. نوع های شفاف، نیمه شفاف، مات وبراق که در حال تولید است.این پارچه قابیلت چاپ باکیفیت بالا را داشته و میتواند طرح  و رنگ ماندنی تولید کند.

مواد تشکیل دهنده سقف های کشسان از نوع بسیار خاص پی وی سی است.سقف های کشسان تنها نوع سقف های کاذبی هستند که قابلیت استفاده در مکان های مسکونی، تجاری، صنعتی، تجاری و نمایشگاهی به صورت  همزمان را دارد.

نحوه نصب و ایجاد سقفهای کشسان

سقف های کشسان در هر ابعاد و مساحتی میتواند نصب شود. این مزیتی است که سقف های کشسان را حائز اهمیت میکند. همچنین این نوع سقف ها در محیط نصب میشوند. بنابراین میتوانند به سادگی هرنوع تاسیساتی را در پشت خود پنهان کنند. این کار را نیز بدون نیاز به نگهدارنده انجام میدهند.

شما میتوانید نمونه هایی از مدرن سقف را در شکل 2 مدرن سقف مشاهده نمائید. در اطراف محیط سازه که با دیوار است یا لبه های کناف و گچ بری، ریله ایی نصب میشود. روی این ریل ها گیره های نگهدارنده ای به فواصل مشخص نصب میشود. که این ریل ها پارچه را از طرفین میکشند.

میتوان گفت که تقریبا تمام انواع پوشش های کششی که بر روی سقف ها یا دیوار ها نصب میشود از همین روش استفاده میکنند. اما لازم  به ذکر است که در طرح های ازاد و همچنین سه بعدی نیاز به اسکلت یا نگهدارنده های متفاوت است.

سازه پارچه ای و محافظت از پشت بام

شکل 2 مدرن سقف

خدمات و ضمانت باریسول

خدمات و ضمانت مدرن سقف تولید شرکت گلکسی اماده نمودن سفارشات در کمترین زمان نصب سریع، دقیق و بدون نقص است.

شرکت گلگسی با مطالعه کامل و مفید تکلونوژی روز در زمینه مدرن سقف فعالیت خود را شروع و ادامه داده است. در حال حاظر این دپارتمان امکانات نصب و بهره برداری از این تکلونوژی را دارد. به علاوه با استفاده از کارشناسان فنی اروپایی در این سازمان حجم بزرگی از تولیدات سقف کشسان اماده  شده است. نیرو ها و تیم های این شرکت با طی کردن دوره های فوق تخصصی و تکمیل اموزش های مورد نیاز در این شرکت در حال فعالیت اند. این نیروها باعلاقه و پشتکار بسیار تمام سعی خود را میکنند تا رضایت کامل مشتری را بدست اورند.

درباره شرکت مدرن ساخت

این شرکت با تجربه چندین ساله ای که در زمینه سقف کشسان دارد موفق شده است که پروژه های بسیاری را به اتمام برساند. این شرکت درحال حاظر با نیروهای کارامد خود اماده است تا تمام پروژه های خود را به اتمام رساند. همچنین قصد دارد به مشتریان خود خدمات لازم را برساند. شما میتوانید برای تماس با این شرکت با شماره تلفن: ۰۲۱۲۲۸۶۹۴۵۶ تماس حاصل نمائید.

Our Score
Our Reader Score
[Total: 1 Average: 5]