6 جز بکار رفته در سقف کشسان – فواید زیست محیطی سقف کاذب

 1. صفحه پی وی سی
 2. هارپون ها
 3. لبه ها
 4. ریل
 5. حلقه ها
 6. تجهیزات عایق صوتی

چرا از سقف کشسان استفاده کنیم؟

فواید زیست محیطی سقف کشسان

 1. کاملا قابل بازیافت هستند.
 2. محصولاتی بدون آب!
 3. حامی هوای پاک
 4. وزن سبک
 5. طول عمر بالا
 6. باریسول سمی نیست!

شکل 1سقف کشسان لاکر

شکل 2 سقف کشسان پرینتی

6 جز بکار رفته در سقف کشسان – فواید زیست محیطی سقف کاذب

سقف کشسان از اجزا متفاوتی درست شده است. این اجزا عبارتند از:

1. صفحه پی وی سی سقف کشسان

اولین جز این سقف ها، یک صفحه پی وی سی می باشد. اندازه آن بر اساس اندازه گیری های اولیه از اتاق، مشخص می شود. پهنای صفحه از 150 تا 256 سانت در دسترس می باشد. این صفحه که در واقع لایه رویی سقف می باشد، انواع گوناگونی را شامل می شود. سقف کشسان مات، ساتن، لاکر (براق) و … از این انواع می باشند.

2. هارپون ها

هارپون ها پایه هایی هستند که در دورتادور باریسول را پوشش می دهند. صفحه پی وی سی روی این هارپون های نیمه سخت جای می گیرد.

3. لبه ها

لبه ها در کارخانه جای گذاری شده و جوشکاری می شوند. محل جای گذاری این لبه ها را مهندسان تعیین می کنند.

4. ریل

این ریل ها عموما از جنس پی وی سی می باشند. گاها برای تهیه آن ها از آلومینیوم استفاده می شود. پنل های سقف کشسان، روی این ریل ها سوار می شوند.

5. حلقه ها

این حلقه ها برای جاگذاری لامپ ها، دتکتور حریق و … در سقف تعبیه می شوند. جنس آنها از پی وی سی درجه 1 می باشد. نمونه ای از سقف لاکر را در شکل 1 مشاهده می کنید.

سقف کشسان لاکر

شکل 1 سقف کشسان لاکر

6. تجهیزات عایق صوتی

نصب این مورد انتخابی می باشد. عایق های صوتی در فضای بالای سقف نصب می شوند.

چرا از سقف کشسان استفاده کنیم؟

 • راحتی: این سقف ها می توانند عایق حرارتی یا صوتی یا هر دو باشند. به راحتی تمیز می شوند. با توجه به تنوعی که در طرح و جنس دارد، میتواند برای هر محیطی استفاده شود.
 • زیبایی: تفاوت چشمگیر آن با سقف های قدیمی، نمایی شیک و مدرن به منزل شما خواهد داد.
 • طراحی دلخواه: شکل ها و طرح های سه بعدی بسیاری را میتوان با آن ساخت و پرداخت کرد.
 • نورپردازی ویژه: یاده سازی سیستم نورپردازی معلق یا توکار روی آن امکان پذیر است. استفاده از سقف کشسان لاکر با سیستم نورپردازی، بسیار شیک می باشد.
 • ضد آب و رطوبت: مقاومت بالا در برابر رطوبت، موجب شده این سقف ها در شهرهای مرطوب محبوب شوند. اجزا پارچه ای توسط آب قابل شستشو می باشند.

فواید زیست محیطی سقف کشسان

سقف کاذب یک تکنولوژی جدید در زیباسازی محیط منزل می باشد. این سقف ها به دلیل نصب و جایگزینی آسان روز به روز محبوب تر می شوند. دوست داران محیط زیست از طرفداران اصلی این نوع سقف ها می باشند. دلیل آن، سازگاری بالای مواد بکار رفته در این سقف ها با محیط می باشد! دلایل سازگاری این سقف ها با محیط زیست را بررسی می کنیم:

1. اجزا سقف کشسان کاملا قابل بازیافت اند.

این سقف ها از موادی تهیه شده اند که در هر برهه یی از عمر خود قابل بازیافت میباشند. این بدین معناست که اجزا، می توانند در سقف یا اشیا دیگری دوباره مورد استفاده قرار گیرند. مشخصا این امر سبب کاهش هدررفت مواد خواهد شد.

2. محصولاتی بدون آب!

در تولید سقف کشسان، مطلقا از آب استفاده نمی شود. تصور کنید وقتی در حجم بالا این سقف ها تولید استفاده شوند، چه مقدار در مصرف آب صرفه جویی شده! آب یکی از عناصر مهم برای بقای حیات روی کره زمین است. لذا ضروری است که هرچه بیشتر به تولید محصولاتی نائل شویم که فاقد این عنصر باشند.

3. باریسبول، حامی هوای پاک

در پروسه تولید سقف پی وی سی، گازهای CFC یا HCFC منتشر نمی شود. این دو گاز از انواع گاز های گلخانه ای بوده و برای محیط زیست مضر می باشند. در نتیجه تولید این سقف ها، هیچگونه آلودگی وارد جو یا هوای اطراف نخواهد کرد. در حالیکه بسیاری از سقف های سنتی، این مورد مهم را نقض می کنند. نمونه ای از سقف پرینتی با طرح آسمان را در شکل 2 مشاهده می کنید.

سقف-کشسان-پرینتی

شکل 2 سقف کشسان پرینتی

4. وزن سبک

ورن کم پی وی سی ها، موجب تسریع جابجایی و نصب آن ها شده است. این امر چه ربطی به محیط زیست سالم دارد؟ حال برای شما توضیح خواهیم داد. سبکی باریسول موجب می شود تعداد بیشتری از آن ها در ماشین حمل بار جای بگیرند. در نتیجه رفت و آمد کمتری نیاز خواهد بود. لذا آلودگی کمتری تولید شده و در مصرف سوخت های فسیلی (بنزین و …) نیز صرفه جویی می شود.

5. طول عمر بالا

سقف های پی وی سی حداقل 20 سال عمر می کنند. لذا نیاز به تولید این سقف ها نسبت به سقف های قدیمی کمتر است. در نتیجه انرژی کمتری برای تولید سقف کشسان مصرف می شود. با یکبار نصب این نوع سقف در منزل، حداقل تا 20 سال از هرگونه تغییر بی نیاز خواهید شد. اگر خوب بنگرید در این کشمکش، علاوه بر محیط زیست شما نیز، سود خواهید برد!

6. باریسول سمی نیست!

سقف کشسان برای تمیز کردن نیازی به مواد سمی و سرطانزا ندارد! این نیز یکی از مواردی است که آن ها را بعنوان محصولی پاک به جهان معرفی می نماید. به راحتی با آب و دستمال، بدون نیاز به مواد اضافی، تمیز می شوند.